20211027_223402

Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza dla Biotreco

Na wczorajszej Gali poznaliśmy laureatów 18. Edycji konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. Jest to niezwykle prestiżowe wyróżnienie, doceniające innowacyjność, zaangażowanie inwestycyjne oraz współpracę nauki z biznesem.

Z radością informujemy, że dostaliśmy nagrodę Dolnośląskiego Gryfa w kategorii ”Najlepszy projekt interdyscyplinarny”. Wraz ze statuetką otrzymaliśmy piękny dyplom przygotowany przez podopiecznych fundacji Procuro.

Od początku istnienia swój model biznesowy opieramy na tworzeniu innowacyjnych roślinnych zamienników nabiału w oparciu o 3 główne założenia: prosty skład, brak alergenów oraz wysoka zawartość składników odżywczych. Priorytetem nadrzędnym jest wykorzystanie roślin uprawnianych w Polsce.
Ambitne założenia, wykraczające znacznie poza obecną sytuację na rynku roślinnych zamienników nabiału, wymagały ścisłej współpracy z przedstawicielami nauki. Po ponad rocznej pracy badawczo-rozwojowej udało nam się wypracować gotowe technologie i receptury kilku produktów roślinnych, stanowiących zamienniki wyrobów mlecznych – w szczególności zamienników sera białego. Tym samym już niebawem w sprzedaży pojawią się produkty o cechach do tej pory niespotykanych na tym rynku.

Bardzo dziękujemy Kapitule Konkursu za to wyróżnienie i docenienie naszej pracy. Składamy serdeczne gratulacje pozostałym wyróżnionym tą prestiżową nagrodą oraz wszystkim nominowanym.
Serdecznie dziękujemy Uniwersytetowi Ekonomicznemu we Wrocławiu – naszemu partnerowi naukowemu w ramach nagrodzonego projektu.